Menu strony

Napęd do rolet i markiz

Rolety na miarę XXI w

Dzięki napędowi możesz zsuwać rolety przy pomocy jednego przycisku. Koniec ręcznym podnoszeniem rolet. Teraz zajmie się tym za ciebie inteligentny system!

Jak działają nasze napędy do rolet i markiz?

Napęd umieszcza się wewnątrz wału nawojowego. W standardowej wersji wałki są puste, dzięki czemu napędy do rolet można montować wtórnie. Sterowanie napędem może odbywać się na kilka sposobów:

  • Sterowanie przewodowe – w tym wypadku napęd i przełącznik łączy instalacja elektryczna. Sterowanie odbywa się przy pomocy przycisków klawiszowych, montowanych w ścianie. Istnieje możliwość instalacji bardziej zaawansowanych włączników z zegarem sterującym, który pozwala na rozsuwanie i zsuwanie rolet o określonej godzinie.
  • Sterowanie radiowe – napęd pozwala zdalnie sterować roletami w całym mieszkaniu. W opcji standardowej służy do tego pilot, ale jest też możliwość zintegrowania systemu z komputerem lub smartfonem.

Dlaczego warto zainstalować napędy do rolet w swoim domu?

Zdalne zsuwanie i rozsuwanie rolet to zaledwie jedna z wielu możliwości, jakie daje instalacja napędu. System automatycznie zatrzymuje rolety w momencie napotkania przeszkody i reaguje na dym w mieszkaniu (pod warunkiem, że zintegrujemy go z odpowiednim czujnikiem). Niektóre napędy są wyposażone ponadto w czujniki klimatyczne, dzięki którym rolety automatycznie zasuwają się po zmroku lub podczas dużego nasłonecznienia. Ilość dodatkowych opcji jest uzależniona od tego, na jaki napęd padnie wybór.

Jakie napędy mamy w ofercie?

Jesteśmy przedstawicielem firm Somfy, Elero, Nice, Mobilus, Becker. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy doskonale znają specyfikę silników każdej z tych firm i z chęcią doradzą Ci najlepsze rozwiązanie do twojego domu. 

 

Jesteśmy przedstawicielm firm Somfy, Elero, Nice, Mobilus, Becker

 

                       

.

 
Współpracujemy z: