Menu strony

Zalety rolet zewnętrznych

Bezpieczeństwo. Choć rolety nie zapewniają 100% ochrony przed włamaniem to na pewno działają zniechęcająco na potencjalnych włamywaczy. Sforsowanie dobrze zamontowanej rolety wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i wymaga czasu, czyli zwiększa się czas przyłapania intruzów na gorącym uczynku. Dodatkowo można podłączyć roletę do systemu alarmowego budynku – instalując kontaktrony, czyli dwuelementowe elektromagnesy, z których jedną część montuje się do płaszcza rolety, a drugą do okna lub do prowadnicy rolety. Przerwanie obwodu elektrycznego pomiędzy tymi elementami powoduje włączenie alarmu.

Cisza. Ogromną zaletą rolet jest to, że dzięki wypełniającej pancerz warstwie pianki poliuretanowej, stanowią one bardzo skuteczną barierę dla hałasu. Po ich opuszczeniu hałas zewnętrzny może być wytłumiony o około 10 dB. A zatem, jeśli okna wychodzą na ruchliwą drogę to zastosowanie rolet może się okazać najtańszym (tańszym niż okna ze specjalnymi szybami) i najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie dochodzącego z niej hałasu.

Latem chłodniej, zimą cieplej. Zimą rolety pozwalają zmniejszyć straty ciepła przez okna nawet o 40%, przyczyniając się do oszczędności energii – przede wszystkim przez zdecydowane ograniczenie strat ciepła przez promieniowanie. Latem z kolei, rolety chronią pomieszczenia przed zbytnim nasłonecznieniem, zapewniając w nich przyjemny chłód. To nie tylko zasługa warstwy pianki poliuretanowej wypełniającej pancerz rolety. Dzieje się tak również dlatego, że między płaszczem rolety a szybą powstaje poduszka powietrzna, która dodatkowo izoluje okno pod względem termicznym.

Ochrona przed światłem. Podobnie jak ochrona przed hałasem, tak i ona ma szczególne znaczenie podczas odpoczynku w nocy (a może nawet bardziej w dzień) ale nie tylko. Rolety bardzo się przydają podczas oglądania telewizji, seansów kina domowego, bo dają gwarancję pełnego zaciemnienia pomieszczenia.

Trwałość okien. Rolety chronią również okna przed wiatrem, zacinającym deszczem i śniegiem, gradem a także działaniem słońca, przedłużając ich trwałość.

.
 
Współpracujemy z: